Skuteczne techniki reklamy na rok 2017

To ostatni dzwonek, by zająć się opracowaniem planu marketingowego dla twojej firmy na rok 2017. Dobrze wiemy, że najwięcej energii musisz poświęcić na reklamę internetową, bo to ona króluje w dzisiejszych czasach, a w przyszłości będzie jeszcze bardziej przybierać na znaczeniu. Załóżmy jednak, że przez cały czas byłeś obojętny na te informacje i nie wiesz, jakie techniki reklamy powinieneś rozwinąć, by zapewnić swojej firmie nieskończone źródło klientów pochodzących właśnie z sieci.

Podstawową grupą są kampanie reklamowe realizowane w trybie PPC – Pay per Click. Należą do nich przede wszystkim systemy reklamowe Google Adwords oraz Facebook Ads. Spójrzmy prawdzie w oczy, przy pomocy tych dwóch systemów jesteś w stanie dotrzeć praktycznie do każdego, kto tylko korzysta z internetu. Większość osób ma konto na Facebooku, a pozostali oglądają strony internetowe czy przeglądają serwis YouTube. Wystarczy odpowiednio skonfigurować kampanię, by twoja reklama dotarła do potencjalnych klientów.

Reklama w wyszukiwarce internetowej

Przywołując techniki reklamy internetowej nie możemy zapomnieć o praktycznie niewyczerpanym źródle użytkowników, jakim jest wyszukiwarka internetowa. Oczywiście możesz się w niej reklamować przy pomocy wspomnianego Google Adwords, jednak na dłuższą metę powinieneś zadbać o pozycjonowanie strony www, czyli SEO. Dzięki temu twoja strona naturalnie będzie się wyświetlać na wysokich pozycjach, gdy użytkownik będzie wpisywał frazy powiązane tematycznie z twoim profilem działalności.

reklama internetowaTrzecią techniką, która jest przełomowa, bo pozwala na bezpłatne docieranie do raz pozyskanych klientów, jest e-mail marketing. Zbieraj bazy mailingowe i dostarczaj odbiorcom cenną wiedzę, aby móc od czasu do czasu organizować dla nich promocje czy specjalne wyprzedaże. Nie lekceważ tej techniki reklamy, bo najlepsi marketerzy potrafią w ciągu 48 godzin wygenerować w ten sposób sprzedaż w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Wystarczy jedna dobre zbudowana baza mailingowa, by osiągać tak niesamowite i spektakularne rezultaty.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *